Salam, hörmətli istifadəçilər.
Artıq Huquqlar.az-da hər ay ən aktiv istifadəçi seçilərək 100 Azn və Nəzarətçi vəzifəsi ilə mükafatlandırılacaqdır.
Şərtlər:
1. Hüquqi məqalələr həm vətəndaşlar, həm də hüquqşünaslar üçün paylaşıla bilər. Vətəndaşlar üçün paylaşılan məqalələr daha anlaşıqlı olmalı və hüquqi terminlərdən az istifadə olunmalıdır. Hüquqşünaslar üçün paylaşılan məqalələrdə hüquq tələbələrinin dərsıiklərdə çətinlik çəkdiyi mövzularla və ya hüquqşünasların gündəlik iş zamanı rastlaşdığı hüquqi problemlərin həlli yolu ilə bağlı olmalıdır.
2. Qalib olan şəxs istifadəçilər tərəfindən seçiləcəkdir. Paylaşdığı mövzularda istifadəçilər tərəfindən ən çox bəyəni və rəy alan şəxslər qalib olacaqdır.
İlk dəfə olduğu üçün hal-hazırda yoxlama dövrü 2 ay, yəni 02.02.2026-02.04.2026-ci il tarixləri əhatə edəcək. Sonradan isə hər ay seçiləcəkdir. Maraq yarandığı halda isə mükafat məbləği artırıla bilər.
Həmçinin sizin adınızdan edilən bütün paylaşımlar googledə öz əksini taparaq hüquqşünas olaraq geniş şəkildə tanınmağınıza şərait yaradacaqdır.
Yarışmaya qatılmaq istəyən şəxslər mütləq qaydada hüquq tələbəsi, hüquqşünas, vəkil etiketlərindən birinə sahib olmalı(ödənişsiz şəkildə verilir) və bu paylaşımın rəy hissəsində qatılmaq istəməsini bildirməlidir.